Zakończenie roku szkolnego dla klas 1-7 odbędzie się 22 czerwca.

Wymagania edukacyjne

religia

W naszej klasie 3b

STYCZEŃ

23 stycznia gościliśmy w naszej klasie Babcie i Dziadków na przedstawieniu, które przygotowaliśmy z okazji Ich święta.

GRUDZIEŃ

20 grudnia wystawiliśmy jasełka pod tytułem "Hej kolęda", które obejrzeli nasi rodzice, pan dyrektor i pani Małgorzata Sobota.

Na zajęciach wychowania fizycznego ćwiczymy świetnie, bo mamy gimnastyczne koszulki piękne :)

6 grudnia byliśmy wszyscy bardzo grzeczni, nie bez powodu. Czekaliśmy na spotkanie z MIKOŁAJEM!
I po obejrzeniu przedstawienia "Gałganiarz i Patyczek" nareszcie przyszedł do nas Mikołaj z prezentami i nie przyniósł ani jednej rózgi.

LISTOPAD

22 listopada odwiedził nas pan Waldemar Filipczyk, który był górnikiem i pełnił funkcję sztygara w kopalni "Wujek". Opowiedział nam o pracy w kopalni i zaprezentował galowy strój górnika.

Na zajęciach technicznych budowaliśmy średniowieczne zamki i grody.

26 października 2017 roku uczniowie klasy IIIb uczestniczyli w lekkoatletycznych zawodach podsumowujących kolejny etap projektu "Lekkoatletyka dla każdego" Uczniowie z dwunastu szkół rywalizowali w pięciu konkurencjach m.in.: biegach, skokach przez płotki, sztafecie, slalomie. Zajęliśmy ósme miejsce. Pucharu nie zdobyliśmy, chociaż bardzo się staraliśmy. Wszyscy cieszyli się z pamiątkowych medali

W październiku na lekcjach rozmawialiśmy na zajęciach jak założyć stronę klasową w Internecie, aby pokazać innym, co się dzieje w naszej klasie. Mieliśmy wiele pomysłów i propozycji.

17 października w klasie odbył się konkurs na klasowe logo. Wszyscy uczniowie wykonali bardzo ciekawe prace. Wspólnie wybraliśmy na klasowe logo pracę Emilki Katki. Pani Agnieszka  Misiak, która uczy w naszej klasie informatyki zaproponowała pomoc w założeniu klasowej zakładki na stronie naszej szkoły. Będziemy zamieszczać tu ciekawe informacje o naszej klasie

WRZESIEŃ

Na festynie szkolnym świetnie bawiliśmy się - tańczyliśmy i śpiewaliśmy na scenie.

Tworzymy pierwszą wspólną grę edukacyjną:

Uczniowie z klasy 4 a, pod okiem wychowawczyni i koordynatorki projektu Erasmus plus, pani Edyty Wójcik, zaprojektowali i wykonali  grę „Memory”. Każdy uczeń miał zadanie stworzyć, na dwóch tekturowych kwadracikach, pary które stanowiły obrazek i jego słowny odpowiednik (w języku angielskim). Każdy uczeń wybrał sobie jeden rzeczownik i sam stworzył do niego projekt graficzny. Zabawa była świetna, a efekty naszych poczynań można zobaczyć w galerii. Gra, już gotowa, jest dostępna w Sali 1-2. Uczmy się razem przez wspólną zabawę. Angielskiego też ;-)

Pani Flora Ellis w Częstochowie

Wielka niespodzianka czekała na uczniów naszej szkoły tuż po feriach zimowych.  We wtorek, kiedy pojawili się w szkole, czekała na nich Pani Flora Ellis – koordynator projektu Erasmus puls z Wielkiej Brytanii. Przyjechała , aby przeprowadzić lekcje w klasach 4-6, poprowadzić dodatkowe lekcje konwersacji, zagrać w różne gry i … dać szansę uczniom sprawdzić  swoje umiejętności językowe.  Uczniowie byli zachwyceni i naprawdę dobrze się bawili. Niektórzy z nich pamiętali Panią Ellis z poprzedniego projektu Pachamama – Matka Ziemia i jej wizyty w Polsce w grudniu 2014 r. Było nam smutno pożegnać panią Florę po czterach dniach pobytu z nami. Czekamy na kolejne wizyty i fantastyczne lekcje J

A big surprise was waiting for our students just after the winter holidays. When they came to school on Tuesday, they found Flora waiting to have classes with them.  She spent 4 days in our school teaching, having conversation classes, making a video clip, playing games. The students were delighted as they had a really great time – a native speaker of English only for them J And they love Flora so much (lots of our students remember Flora from our previous project and her visit in Częstochowa).  They were really sad to say good bye. THANK YOU FLORA for being with us – we ALL miss You here <3

Na “Skypie” ze szkołą w Sherborne

W styczniu grupa uczniów z naszej „spotkała się” z grupą uczniów ze szkoły partnerskiej w  Sherborne za pomocą komunikatora Skype.  Rozmawialiśmy o swoich zainteresowaniach, ulubionych rzeczach, posiadanych zwierzątkach domowych, itp. Nasi uczniowie byli bardzo podekscytowani faktem, iż mogą się komunikować i rozumieć rodowitych Anglików. Wkrótce kolejne spotkanie ;-)

In January our students had an online meeting in Skype with the students from our partner school from England. We were talking about hobbies, favourite things, school . Our students were so excited and happy to be able to speak and understand English. We’ll repeat this conversation very soon ;-)

Sieciaki

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 42 w Częstochowie Rights Reserved.