Najbliższe zebranie z rodzicami odbędą się 16 maja o godzinie 17.00 ZAPRASZAMY!

Oddziały przedszkole i klasy pierwsze

Zebrania z rodzicami dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej w roku szkolnym 2018/2019 odbędą się w dniu 6 czerwca wg porządku:

• Oddział przedszkolny – godz. 17.00 w sali 1-4

• Klasy pierwsze – godz. 17.30 w świetlicy szkolnej

Olimpiada Promocji Zdrowia i Mały Ratowniczek

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Wiktoria Scibiur z klasy VIa zdobyła I miejsce w Powiatowej Olimpiadzie P.C.K. i będzie reprezentowała Częstochowę w etapie wojewódzkim w Katowicach. Trzymamy mocno kciuki za naszą koleżankę i życzymy jej sukcesu.

W Świecie Mitów

W piątek 11 maja 2018 r. uczniowie klasy VI b Jakub Eliasz i Martin Michalik zajęli II miejsce

w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym "W Świecie Mitów".

Konkurs odbył się w szkole Podstawowej nr 32 w Częstochowie. Uczniów do konkursu przygotowała pani mgr Joanna Sączek.

„My uczniowie pierwszej klasy,
uroczyście przyrzekamy,
że szanować cię będziemy,
krzywdy zrobić Ci nie damy.”

Uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki odbyło się 10 maja. Specjalnie na tę okazję szkolny teatrzyk "Wywrotka" przygotował przedstawienie pt ,,Kosmici w bibliotece”. Pierwszoklasiści wykazali się doskonałą znajomością bajek, baśni i wierszyków. Poznali bibliotekę i jej zbiory oraz nauczyli się samodzielnie wypożyczać książki. Po uroczystym przyrzeczeniu zostali przyjęci do grona czytelników naszej biblioteki.

Życzymy wiele radości z przeczytanych książek. Miłej lektury !

Gala laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

W dniu 16 kwietnia 2018 roku w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Straży Pożarnej w Częstochowie odbyła się uroczysta „Gala laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów woj. śląskiego w roku szkolnym 2017/2018”.

Sandra Walich z klasy VII b, jako laureatka  konkursu z języka polskiego, została zaproszona na tę uroczystość wraz z Panem Dyrektorem. Certyfikaty potwierdzające tytuł laureata wręczała osobiście Śląski Kurator Oświaty, Pani Urszula Bauer. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Delegatury w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach z Panią Dyrektor Alicją Janowską oraz laureaci i dyrektorzy szkół.

Sukces Sandry to ogromne wyróżnienie i nagroda za jej pracę włożoną w przygotowanie. To także sukces szkoły i nauczycieli uczących ją wcześniej i obecnie. Gratulujemy Sandrze i nauczycielowi języka polskiego, Panu Andrzejowi Stankiewiczowi, który przygotowywał ją do konkursu. Zdjęcia z gali można zobaczyć w galerii.

Sieciaki

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 42 w Częstochowie Rights Reserved.