Piknik z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości - 30 września

Kolejny międzynarodowy projekt programu Erasmus+

w naszej szkole

Miło nam poinformować, że projekt „Sharing our past, shaping our future” Dzieląc przeszłość, kształtujemy naszą przyszłość”w ramach europejskiego programu Erasmus + uzyskał akceptację i przez 2 lata (2018-2020) będzie realizowany w naszej szkole.  Projekt obejmuje współpracę sześciu szkół europejskich z Polski, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii,Chorwacji i Finlandii, a koordynatorem projektu w naszej szkole jest nauczycielka języka angielskiego, Pani Edyta Wójcik.

Celem projektu jest stworzenie propozycji Modułu Edukacyjnego współczesnej europejskiej szkoły na bazie doświadczeń z przeszłości. Moduł będzie stworzony i opracowany przez uczniów, po wcześniejszym przeanalizowaniu systemu edukacji z przeszłości oraz zapoznaniu się z propozycjami i pomysłami na przyszłość. Projekt ma na celu zainspirowanie uczniów i nauczycieli do odkrywania innowacyjnych i ciekawych form oraz treści nauczania.

Uwaga! Zmiana Planu od 1 października

Aktualny plan lekcji znajduje się w górnej zakładce "Plany lekcji"

ORGANIZACJA ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

(poniedziałek 03.09.2018 r.)

·      9.15 – Msza święta w kościele św. Wojciecha (uczniowie udają się sami bądź pod opieka rodziców)

10.30 - klasy VI-VIII

11.30 – klasy IV – V

12.30 – klasy 0 - III

Ważna uwaga organizacyjna: uczniowie wszystkich klas od 0-VIII spotykają się w salach z wychowawcami 10 min. przed rozpoczęciem uroczystości i stamtąd pod opieką wychowawców udają się do sali gimnastycznej.

Kl. 0 – sala przy świetlicy

Kl. I mieszczą się w salach:                                           Kl. IV mieszczą się w salach

I a – sala 2-6                                                                 IV a – sala 0-4

I b – sala 2-2                                                                 IV b – plastyka (szatnia)

IV c – sala 1-4

PRÓBY CHÓRU SZKOLNEGO

Pierwsza próba chóru do uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się
dnia 27 sierpnia o godz. 11.30

Organizacja zakończenia roku szkolnego 2017/2018

Czwartek (21 czerwca)

• godz. 9.15 - uroczysta msza święta w Kościele Św. Wojciecha z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018
  • godz.10.30 – zakończenie roku w oddziale przedszkolnym (klasa „0”)

Piątek (22 czerwca)

• godz. 8.15 – klasy I – II, IIIb
  • godz. 10.00 – klasy III a i c – IV
  • godz. 12.00 – klasy V – VII

Ważne: w czwartek i piątek obowiązuje strój galowy

Sieciaki

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 42 w Częstochowie Rights Reserved.